PSV Αϊντχόφεν-Ομόνοια 4-0: Πρωτιά με σούπερ θέαμα(video)

Europa League: Στον όμιλο του ΠΑΟΚ η PSV εξασφάλισε την πρώτη θέση, επικρατώντας εμφατικά με 4-0 της Ομόνοιας στην Ολλανδία.

Η PSV Αϊντχόφεν επικράτησε εμφατικά με 4-0 της Ομόνοιας και πήρε την πρώτη θέση στον όμιλο που βρίσκεται και ο ΠΑΟΚ.

Στο 35′ ο Χέντριξ έκανε τη σέντρα και ο Μάλεν με προβολή άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Η Ομόνοια απείλησε στο 37′ με σουτ του Τιάγκο που έδιωξε ο Εμβογκό και δύο λεπτά μετά οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Μάλεν.

Στο 62′ ο διαιτητής έδωσε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Λέτσιακ στον Ντάμφρις. Το εκτέλεσε ο παίκτης που το κέρδισε και έκανε το 2-0.

Η Ομόνοια κέρδισε και αυτή πέναλτι στο 70′ σε χέρι σε χέρι του Φιερχέφερ αλλά ο Γκόμεθ έστειλε την μπάλα άουτ.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πιρόι που πέτυχε δύο γκολ στο 90′ και τις καθυστερήσεις .

PSV Αϊντχόφεν: Εμβοκό, Ντάμφρις (81’Τεζέ), Μπαουγκάρτλ, Φιερχέφερ, Μαξ (46΄Μποσκάλι), Χέντριξ, Ροσάριο (46’Σανγκαρέ), Ιχατάρεν, Λεντέσμα (15’Φέιν), Μάλεν (46’Γκάκπο), Πιρόι.
OMONOIA: Φαμπιάνο, Κούσουλος (60’Γκόμεθ), Λούφτνερ, Λανγκ, Κίκο (60’Λέτσιακ), Τιάγκο, Σεχού, Βίτορ, Τζιωνής, Λοϊζου, Σενέ (60’Ντούρις)